• ایمیل: Info@tesoliran.ir

  • تماس با ما: 36671019-031

ورود ثبت نام

وارد حساب کاربری خود شوید

نام کاربری *
رمز عبور *
به یاد داشتن

ایجاد یک حساب کاربری

فیلد های * دار الزامی است
نام و نام خانوادگی *
نام کاربری *
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
پست الکترونیکی *
تایید پست الکترونیکی *
سبد خرید خالي مي باشد


TESOL چیست؟
TESOL یک دوره ی بین المللیست که به مدرسین کمک می کند توانایی ها و دانش تدریس خود را بالا ببرند. دوره های TESOL توسط سازمان های National Geographic Learning ،ETS،و Cengage Learning برگزار می شوند. مدرک این دوره ها یکی از معتبرترین مدرک های آموزش در سرار دنیا می باشند.دوره های TESOL در دو دسته English-for-Teaching و Professional Knowledge قرار می گیرند.

آیا TESOL برای مدرسان در رده ها و سطوح مختلف مناسب است؟
بله. محتوای هر دو دوره نه تنها برای مدرسان با سطح پایین بلکه برای افرادی که در سطوح بالاتر نیز فعالیت دارند مناسب است. اگرچه دوره ی EFT بیشتر مناسب افراد با سطوح پایین تر است.

کدام دوره مناسب کدام افراد است؟
به طور کلی دوره EFT مناسب افرادیست که نیاز دارند مهارت زبانی خود را تقویت کنند.البته این دوره به تقویت مهارت های زبانی محدود نمی شود و راهبرد های مختلف برای آموزش زبان انگلیسی را ارایه می کند. دوره PK برای افرادیست که تا حدی از مهارت زبانی خود اطمینان دارند و علاقه مند هستند دانش حرفه ای آموزش خود را ارتقا دهند.

گواهی پایان دوره TESOL تا چه میزان اعتبار دارد؟
دوره های TESOL توسط بزرگترین سازمان های فعال در آموزش زبان انگلیسی ارایه می شوند و از اعتبار بسیار بالایی برخوردار هستند. از این رو این دوره ها در تمامی کشور های آمریکا و اروپا معتبر محسوب می شوند. از جمله متخصصینی که طراحی این دوره ها را بر عهده داشته اند، می توان دانلد فریمن از دانشگاه میشیگان آمریکا را نام برد. برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت www. TESOL.org مراجعه کنید.

نحوه برگزاری آزمون به چه صورت است؟
آزمون های Iran Tesol در آخر دوره برگزار می شوند و مدرسین باید به صورت حضوری در محلی که مسولین Iran Tesol اعلام می کنند حضور یابند. آزمون به طور معمول ۹۰ دقیقه به طول می انجامد. فرآیند آزمون ها طریق رایانه انجام می پذیرند و نیازی به داشتن قلم و کاغذ نمی باشد.

چه مدت بعد از آزمون نهایی میتوانم گواهی پایان دوره ی خود را دریافت کنم؟
معمولا دو هفته پس از آزمون می توانید نمره خود را از طریق سایت مشاهده کنید. در کمتر از دو هفته بعد از آن نیز گواهی پایان دوره ارسال می شود.

چه کتاب هایی برای دوره باید تهیه کنم؟
هیچ کدام از دوره های Iran Tesol نیازی به کتاب ندارند. تمامی محتوای درسی به صورت آنلاین در اختیار شما قرار می گیرد. برای دسترسی به این محتوا باید از نام کاربری و گذر واژه ای که پس از ثبت نام در اختیار شما قرار می گیرد استفاده کنید.

هزینه ی دوره ها چقدر است؟
برای مشاهده هزینه ها به پلان قیمت گذاری مراجعه کنید.

آیا دوره یا منبع پیش نیازی برای گذراندن دوره Iran Tesol وجود دارد؟

خیر. داشتن دانش زبانی متوسط و آشنایی نسبی با روش های تدریس کفایت می‌کند.

آیا متقاضیان در همه رده های سنی می توانند در این دوره شرکت کنند؟

خیر. متقاضیان باید حداقل ۱۸ سال داشته باشند تا بتوانند در دوره شرکت کنند.

آیا شرکت کنندگان می توانند در طول دوره یاداشت برداری کنند؟

بله. امکان نوت برداری برای مرور در پایان دوره وجود دارد.

آیا روش کار در دوره آنلاین برای هر کسی به راحتی قابل اجرا است؟

بله. شرکت کنندگان باید دستورالعمل جگونگی پیشروی در دوره را در ابتدا به دقت بخوانند. در این صورت پیشبرد مراحل دوره بسیار آسان خواهد بود.

آیا امکان بازگشت به مراحل و مطالب قبلی در طول دوره وجود دارد؟

بله. شما میتوانید به هر دلیلی به مطالب قبلی رجوع کنید و از آنها مجددا استفاده کنید.

آیا باید هر روز سر ساعت مشخصی برای حضور در دوره بر بستر اینترنت حضور داشته باشم؟

خیر. محتوای دوره برای خودآموزی و با سرعت خودتان تنظیم شده است. اگرچه برنامه‌ای مدون برای پیشرفت در دروس به شما داده می شود که پیروی از آن توصیه می گردد، اما مهم آنست که تا زمان آزمون نهایی شما کلیه دروس و تکالیف را به درستی و به طور کامل انجام داده باشید.

آیا در طول دوره تکالیفی برای انجام دادن وجود دارد؟
بله. پس از هر درس دواطلب باید تکالیف خاصی را انجام دهد. همجنین آزمون هایی برای تعیین میزان داوطلبین در دوره ها طراحی شده است. البته این تکالیف و آزمون های دارای سطح سختی متوسط هستند و جای نگرانی نیست.

چقدر زمان برای مطالعه کل دوره لازم است؟
به طور کلی هر دوره سه ماه به طول می انجامد. برای انجام دوره حدود ۵۰ تا ۶۰ ساعت زمان لازم است. البته بسیار از داوطلبینی که با برنامه پیش می روند می توانند در زمان کمتری کل دوره را مطالعه کنند.

اگر در طول دوره به سوالی برخورد کردم، از چه کسی می توانم بپرسم؟
پس از ثبت نام، و تشکیل جلسه توجیهی، هر داوطلب به یک پشتیبان معرفی می شود. پشتیبانان در آخر هر هفته از پیشرفت داوطلب گزارشی تهیه می کنند و بر روی نقاط ضعف آن ها کار می کنند. هر داوطلب در صورت متوجه نشدن محتوای دروس، می تواند از پشتیبان خود کمک بخواهد.

من دارای مدرک تافل/ آیلتس هستم. آیا نیازی به شرکت در این دوره ها دارم؟
مدارک تافل و آیلتس مربط به میزان تسلط فرد به زبان انگلیسی است. ولی دوره های Iran Tesol داوطلبین را برای تدریس زبان انگلیسی آماده می کنند و دانش حرفه ای آموزش (مانند روش های تدریس، عوامل تاثیر گزار بر یادگیری و غیره) را به آن ها ارایه می کنند.